انواع ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل

این سازه‌های پر طرفدار متشکل از سه قسمت هستند لایه اول را یک لایه ورق فلزی از جنس آلوزینک، گالوانیزه، آلومینیوم و یا فایبرگلاس، لایه دوم را یک لایه فوم عایق از جنس پشم سنگ، پشم شیشه، پلی اورتان و یا پلی استایرن و لایه سوم را مشابه لایه اول تشکیل می‌‌دهد.

ساندویچ پانل‌ها در دو نوع دیواری و سقفی جهت استفاده در سقف و دیوار سازه‌‌ها طراحی و تولید شده اند. ساندویچ پانل‌ها به دلیل داشتن قیمت مناسب، کوتاه کردن مراحل اجرای پروژه، عایق بودن در برابر گرما، سرما و صوت، داشتن ظاهری زیبا، سبک بودن، کاهش بار مرده ساختمان و کاهش خسارات جانی و مالی ناشی سقوط مصالح سنگین در هنگام زلزله جای خود را در بازار ایران باز کرده و امروزه سازه‌هایی مقاوم و مستحکم را با استفاده از ساندویچ پانل احداث می‌کنند.

ویژگی‌ها و مزایای زیاد این سازه‌ها نسبت به مصالح سنتی بر کسی پوشیده نیست به همین دلیل اگر با کمی دقت به اطراف خود بنگریم می‌بینیم که در بسیاری از اماکن و ساختمان‌ها از جمله بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها، ساختمان‌های مسکونی و اداری، کارخانجات صنعتی، سوله‌ها و سیلوها، کانکس‌ها از ساندویچ پانل استفاده شده است بنابراین شاهد مفهوم گسترده تری از این سازه‌ها هستیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قیمت ساندویچ پانل در گیلان به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل در گیلان مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *