ساندویچ پانل اکس پی اس

ساندویچ پانل اکس پی اس

ساندویچ پانل اکس پی اس xps که از فوم اکس پی اس تشکیل شده، یکی از انواع پانل‌هایی است که زیرمجموعه، ساندویچ پانل پلی استایرن است. فوم اکس پی اس نوع فشرده و منسجم فوم پلی استایرن بوده که به دلیل تحت فشار قرار گرفتن از انسجام و پیوند مولکولی بالایی برخوردار است.

این نوع فوم‌ها به لحاظ مقاومت و انسجام هم پای فوم پلی اورتان بوده به دلیل استفاده از چسب پلی اورتان در بین لایه‌های این ساندویچ پانل، ورق‌ها به خوبی به فوم متصل شده و سبب پایداری بیشتر سازه خواهد شد.جنس ورق فلزی به کار رفته در این پانل‌ها بسته به نیاز و انتخاب مشتری می‌تواند از نوع ورق فلزی گالوانیزه، آلوزینک و یا آلومینیوم باشد.

ساندویچ پانل اکس پی اس، یکی از پانل‌هایی است که به دلیل دانسیته و چگالی بالا و نداشتن خلل و فرج و فاصله سلولی کم در برابر نفوذ و جذب آب و رطوبت مقاوم بوده و یک عایق حرارتی و برودتی بسیار قوی محسوب می‌شود. از دیگر مزایای این پانل‌ها می‌توان به قیمت مناسب و مقرون به صرفه آنها نسبت به ساندویچ پانل‌های پلی اورتان اشاره کرد.

علاوه بر این فوم اکس پی اس، عاری از گازهای مخرب گلخانه‌ای بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای فوم پشم شیشه محسوب می‌شود.

اگر در یک نگاه کلی بخواهیم ساندویچ پانل اکس پی اس را با ساندویچ پانل ای پی اس مقایسه کنیم خواهیم دید که مزایای ساندویچ پانل اکس پی اس بیشتر بوده اما این بدان معنا نیست که ساندویچ پانل ای پی اس کارایی نداشته بلکه این پانل‌ها نیز متناسب با کاربری محل مورد استفاده طراحی و تولید شده است.

ساندویچ پانل‌های اکس پی اس، برخلاف ساندویچ پانل ای پی اس که دارای بافتی تو در تو و حفره دار است، ساختاری منسجم و شبکه‌ای از سلول‌های بسته دارد که همین ویژگی سبب مقاومت و پایداری بسیار بالا در برابر جذب رطوبت و عایق بودن در تبادل حرارت، برودت و حفظ دمای داخلی محیط می‌گردد.

همچنین یکپارچگی بافت این نوع فوم سبب مقاومت فیزیکی در برابر نیروهای کششی و خمشی می‌‌شود. بر اساس تست انجام شده در این زمینه مقاومت فشاری فوم اکس پی اس بین 200 تا 700 کیلوپاسکال اندازه‌گیری شده که نسبت به سایر فوم‌های پلی اورتان، یونولیت، فنولیک و پشم سنگ بالاتر است همچنین میزان جذب آب این نوع فوم‌ها بین 0.5-0 می‌باشد که نسبت به سایر پانل‌ها کمترین میزان ممکن است.

کاربرد ساندویچ پانل اکس پی اس

از ساندویچ پانل اکس پی اس، جهت عایق کاری و پوشش بخش‌های مختلف ساختمان مانند کف، سقف و دیواره‌ها به دو صورت ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی استفاده می‌شود. همچنین از این نوع پانل در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و مسکونی استفاده فراوانی می‌شود.

قیمت ساندویچ پانل اکس پی اس

در حال حاضر با توجه به نوسانات قیمت بازار و در صورت وارداتی بودن مواد اولیه سازه‌های پیش ساخته قیمت دقیقی را نمی‌توان برای مصالح ساختمانی تعیین کرد از همین رو جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت ساندویچ پانل اکس پی اس و سایر انواع سازه‌های پیش ساخته از طریق شماره‌های موجود در سایت  با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و ساندویچ پانل مورد نظر خود را تهیه کنید.

مجموعه بزرگ ما با تجربه‌ای طولانی و سابقه‌ای درخشان سال‌هاست که در رمینه تولید، عرضه و فروش ساندویچ پانل و سازه‌های پیش ساخته با کیفیت و بهترین متریال فعالیت می‌کند از همین رو توانسته رضایت مشتریان خود را به بهترین وجه کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *