ساندویچ پانل پلی استایرن

ساندویچ پانل پلی استایرن

همان طور که میدانید پلی استایرن یک پلیمر مصنوعی متشکل از یک هیدروکربن طویل زنجیر و در واقع یک فراورده پتروشیمی است که به صورت فوم عایق در لایه هسته مرکزی ساندویچ پانل به کار می‌رود پلی استایرن‌ها به لحاظ مقاومت و ساختار به سه دسته پلی استایرن معمولی، پلی استایرن فشرده یا همان xps و پلی استایرن منبسط یا همان eps که با نام یونولیت معروف هستند تقسیم بندی می‌شوند.

ویژگی شاخص فوم‌های پلی استایرن سبک و کم وزن بودن آن است از همین رو ساندویچ پانل‌های پلی استایرن نیز بسیار سبک بوده و حمل و نقل و نصب بسیار سریع و راحتی دارند.ساندویچ پانل‌های پلی استایرن قابلیت تولید در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی را دارند.

پلی استایرن‌های نوع فشرده در واقع مقاومت فیزیکی و حرارتی بسیار بالاتری نسبت به نوع معمولی دارند. و متراکم‌ترین و منسجم‌ترین نوع فوم پلی استایرن محسوب می‌شوند.

اما فاصله بین سلول‌ها در پلی استایرن‌های نوع منبسط یا همان یونولیت، بیشتر بوده و دارای خلل و فرج بیشتری هستند و از انسجام و تراکم کمتری برخوردار هستند این نوع از فوم‌های پلی استایرن جز سبک‌ترین نوع فوم‌ها بوده که به دلیل داشتن حفرات زیاد عایق بسیار مناسبی برای صوت محسوب می‌شود.

پلی استایرن نوع معمولی نیز مقاومت حرارتی و ضربه پذیری بسیار خوبی دارد از همین رو از این نوع فوم‌ها در ساخت سردخانه‌های نگهداری مواد غذایی فاسد شدنی و یا دارو، سالن‌های پرورش قارچ و سبزیجات، کارخانجات، سالن‌های پرورش دام و طیور، انواع کانکس و…استفاده می‌شود.

محاسن و ویژگی‌های ساندویچ پانل پلی استایرن

  • ساندویچ پانل‌های پلی استایرن سرعت بسیار بالایی در نصب و اجرا دارند
  • در برابر نیروهای رانشی ناشی از زلزله مقاومت بسیار بالایی دارند
  • سبب صرفه جویی در مصرف آهن آلات می‌شوند
  • عایق بسیار مناسب حرارت و برودت هستند
  • قیمت بسیار مناسبی دارند
  • قدرت ضربه پذیری بسیار بالایی دارند

شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مشخصات و قیمت ساندویچ پانل پلی استایرن به صفحه مربوطه در سایت ساندویچ پانل در گیلان مراجعه و یا از طریق شماره‌های موجود در سایت جهت دریافت مشاوره و خرید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *